eu-flague

  • English
  • Polski

O nas

Jesteśmy spółką inżynierską założoną w 1988 roku, posiadającą 100% polskiego kapitału. Od ponad 30 lat dostarczamy rozwiązania dla firm sektora energetyki, petrochemii i chemii, spożywczego, gazowniczego, zakładów celulozowo-papierniczych, maszynowych i wielu innych. Obecnie załogę SPETECH stanowi ponad 130 fantastycznych osób, które pracują w nowoczesnym budynku biurowym, 4 halach produkcyjnych i w 6 biurach regionalnych.

WŁADZE SPÓŁKI

Jan Kasprzyk
Prezes Zarządu

test
Wiesław Kuczek
Wiceprezes Zarządu

Grzegorz Rusak
Dyrektor Zarządzający

Marcin Adamek
Dyrektor Operacyjny

Naszą domeną jest produkcja uszczelnień spoczynkowych do aparatów i rurociągów przemysłowych, dynamicznych i quasi statycznych do pomp i armatury oraz uszczelnień specjalnych. Realizujemy ją zgodnie z posiadanym certyfikatem jakości EN ISO 9001:2015, którym oprócz przygotowania i realizacji produkcji uszczelnień objęte są dostawy, prace projektowe i rozwojowe, kontrola oraz wysyłki wyrobów gotowych.

Jesteśmy polskimi prekursorami transformacji uszczelnień azbestowych na bezazbestowe.

W 1997 roku uruchomiliśmy własne Laboratorium Badań Materiałów Uszczelnieniowych, uznane przez UDT oraz TÜV Rheinland. Jest to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej opiniotwórczych placówek badawczych świecie zajmująca się badaniami konstrukcji i tworzyw używanych w technice uszczelnieniowej.

 

Kluczową wartością marki SPETECH jest bezpieczeństwo: oferując bezpieczne produkty chcemy zapewnić bezpieczeństwo ludzi, produktów oraz procesów produkcyjnych naszych klientów.

Dla naszych klientów, poza produkcją specjalistycznych uszczelnień (metalowych, miękkomateriałowych), świadczymy usługi w zakresie doradztwa, szkoleń oraz nadzoru montażowo-eksploatacyjnego. 

W 2006 roku wprowadziliśmy na rynek autorskie, zaawansowane inżynieryjnie oprogramowanie do obliczeń kołnierzowo-śrubowych EUROPARTNER®.

Reprezentujemy Polskę na forum Europejskiego  Stowarzyszenia Producentów Uszczelnień (ESA), której przewodniczyliśmy w latach 2006-2010.

Od 1995 roku współpracujemy z firmą W.L Gore & Associate. Reprezentujemy ją jako jedyny autoryzowany wyplatacz pakunków z przędzy GORE® GFO® w Polsce
Jesteśmy wyłącznym polskim dystrybutorem kompensatorów STENFLEX®.
Nasze produkty sprzedajemy do prawie 100 krajów na świecie!

 

Działając zgodnie z ideą społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) i rozwoju społeczności lokalnej angażujemy się w liczne działania charytatywne. 

 

Współpraca z Kołem Naukowym EKO-Energia, wsparcie projektu budowy turbiny wiatrowej

 

 

Udział w charytatywnym Biegu Sztafet Firmowych NCDC Business Race

Wsparcie merytoryczne i finansowe Okręgowej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości